Accident între Răşinari şi Păltiniş; patru persoane încarcerate într-un autoturism

Accident între Răşinari şi Păltiniş; patru persoane încarcerate într-un autoturism

Patru persoane au rămas încarcerate într-un autoturism în urma unui accident produs, marţi dimineaţă, pe DJ 106A, în judeţul Sibiu, la ieşire din Răşinari spre Păltiniş, informează Inspectoratul de Poliţie Judeţean Sibiu.

Conform sursei citate, a avut loc o coliziune frontală între un autoturism care mergea spre Păltiniş şi un autobuz care se îndrepta spre Răşinari.

În autobuz se aflau cinci pasageri plus şoferul iar în autoturism sunt 4 persoane încarcerate.

Poliţiştii rutieri desfăşoară cercetări în vederea stabilirii tuturor circumstanţelor producerii evenimentului.

Traficul este blocat total în zonă.

Serviciul de Ambulanţă Sibiu a trimis un echipaj de tip C2 iar ISU Sibiu a intervenit cu un echipaj descarcerare, trei echipaje SMURD şi un echipaj de pompieri militari. AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!