Accident aviatic: Patru germani au murit în Slovenia

Accident aviatic: Patru germani au murit în Slovenia

Patru germani, printre care milionarul Thomas Wagner, fondatorul platformei internet Unister, și-au pierdut viața joi în Slovenia în accidentul unui avion de turism, a anunțat poliția locală, notează AFP.

Aparatul la bordul căruia se aflau, un Piper 32 de șase locuri și care zbura dinspre Veneția spre Leipzig, s-a prăbușit în munți la sud de Ljubljana, a precizat poliția.

Potrivit presei germane, Thomas Wagner, 38 de ani, era fondatorul și proprietarul firmei Unister și al unor site-ul de turism ca fluege.de, iar Unister a confirmat decesul lui.

Potrivit paginii sale de internet, compania, înființată în 2002, are circa 1.200 de angajați și o cifră anuală de afaceri de aproape 500 de milioane de euro.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

2 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda

5 Fiica legionarului Alexandru Arnăutu, condamnată în lotul Le Pen