A început! Robert Negoiţă CERE IEŞIREA DE LA GUVERNARE A PSD

A început! Robert Negoiţă CERE IEŞIREA DE LA GUVERNARE A PSD

Nici n-am apucat bine să vă spunem că în PSD a început revoluţia, că primarul Sectorului3, Robert Negoiţă, furnizorul oficial de curve pentru liderii partidului, a şi cerut ieşirea de la guvernare. Negoiţă, Bănicioiu şi Ponta au fost implicaţi, în 2010, într-un scandal sexual. Patronul de la Rin Grand Hotel este cunoscut ca fiind furnizorul oficial de curve pentru mahării PSD. În urmă cu trei luni de zile Negoiţă a fost ameninţat cu moartea de Sebastian Ghiţă.

Poporul nu greșeste niciodată. Este o lecție pentru noi și ar trebui să facem un pas în lateral sau poate chiar în spate. Cred că după acest vot ar trebui să dam ocazia echipei lui Iohannis să vina să guverneze, eu sper sincer că ne va arăta o altfel de politică. Cred că nu mai trebuie să se țină de această guvernare, dimpotrivă. În urma acestui vot, părerea mea este ca ar trebui să respectăm voința românilor. Aceste lucruri le voi supune și în ședință. Cred că e un gest de normalitate, de decență. Partidele ar trebui să vină în așteptarea cetățenilor. Vor o altfel de guvernare. Important este ce vor românii.”, a declarat social-democratul.


populare
astăzi

1 Asta, pe care a făcut-o celebră canapeaua lui Căcărău, a ajuns să câștige 10.000 de euro pe lună din sinecuri la statul român

2 ALERTĂ Institutul Robert Lansing: Rețeaua Georgescu. Serviciile secrete militare ruse, în spatele tentativei de lovitură de stat din România

3 Potra nu vorbea în van când cerea „armatei” sale să iasă din casă! Tocmai au fost devoalate câteva sute de nume

4 Oana Zăvoranu o atacă la „supt” pe Dana Budeanu / Disputa politică s-a mutat în budoar?

5 Ponta, tot la „brațeta” lui Ghiță ai rămas? Câți „arginți” l-o fi costat poza asta?