18.900 de lei/lună/Cristian Socol, „creierul” politicilor economice din vremea lui Dragnea, pus de PSD la șefia consiliului de supraveghere al Fondului Român de Contragarantare

18.900 de lei/lună/Cristian Socol, „creierul” politicilor economice din vremea lui Dragnea, pus de PSD la șefia consiliului de supraveghere al Fondului Român de Contragarantare

Cristian Socol, autorul programului de guvernare al lui Liviu Dragnea, a fost numit președinte al Consiliului de Supraveghere (CS) la Fondul Român de Contragarantare, unde va primi o indemnizație lunară brută de 18.900 de lei.

Cristian Socol a fost numit președinte și membru provizoriu al Consiliului de Supraveghere începând cu data de 14.12.2021 până la data de 14.04.2022, conform Hotărârii Adunării Generale a Acționarilor.

Din Consiliul de Supraveghere mai fac parte și Alexandru Petrescu, fost ministru al Comunicațiilor, Nicolae Cristian Stănică, președintele Comisiei de Prognoză, Eduard Mike, fost secretar de stat în Ministerul Agriculturii, Victor Florin Dumitriu, fost secretar de stat în Guvernul Năstase şi apropiat al lui Florin Cîţu, Diana-Isabela Ardelean și Mădplina Gheorghe.

Citește integral pe economedia.ro


populare
astăzi

1 ALERTĂ Primul sondaj cu prognoză tristă pentru Simion!

2 Explodează rahatul? / O firmă abia înființată a luat 49 de contracte de 10 milioane de euro în mai puțin de doi ani!!!

3 Ce se întâmplă cu Putin? / „Declarațiile sale ridică îndoieli cu privire la independența sa în luarea deciziilor”

4 ALERTĂ Frate, Potra chiar avea o mică armată, sursele n-au spus prostii! / MApN, comunicat care dă fiori!

5 Rețeaua de sănătate Regina Maria a fost vândută pentru un miliard de euro unei rețele private din Finlanda