Remus Vulpescu, fostul şef de la Privatizări, audiat la DNA

Remus Vulpescu, fostul şef de la Privatizări, audiat la DNA

Miercuri, la ora 12.45, la sediul Direcţiei Naţionale Anticorupţie a ajuns Remus Vulpescu, fost şef al Oficiului de privatizare din Ministerul Economiei. La sosirea la sediul DNA, Vulpescu a precizat că a fost invitat în legătură cu o companie națională.

”Am fost invitat în legătură cu o companie națională și cu niște afaceri imobiliare, cel mai probabil în legătură cu această companie”, a declarat Remus Vulpescu.

Vulpescu a fost şef al OPSPI în 2012, în perioada în care Guvernul a scos la privatizare Oltchim Râmnicu-Vâlcea, licitaţie câştigată la acea dată de Dan Diaconescu, care în final nu a mai venit cu banii, iar privatizarea a eşuat. Vulpescu a mai fost şi administrator la Rompetrol şi Transgaz.



populare
astăzi

1 VIDEO „Ridică-te-n picioare /

2 VIDEO Cine-o fi „năpârca cu ochelari care dă târcoale”, Ponta?

3 Foarte interesante amănunte...

4 VIDEO Georgescu îndeamnă la boicotarea supermarketurilor în 10 februarie

5 Oamenii lui Elon Musk au preluat controlul agenţiei de resurse umane a guvernului SUA!